Mandalu z přírodnin vytvořila Banbhuanna

7. ULTRAMARATON

Pokud se vytrvalec rozhodne pro ultramaratón, začíná žít během. Pohyb po vlastních nohou se stává jeho největší vášní a v závodě může této vášni zcela popustit uzdu. Takový závod je fyzicky vyčerpávající, ale současně může být osvěžující v tom smyslu, že člověka vytrhne z nekonečného stereotypu každodenního života. Běh je forma aktivního odpočinku. Běžec se očistí od civilizačního šumu a najde vnitřní klid a mír.

Díky společně prožité extrémní situaci vytváří ultramaratónští běžci dlouhodobá přátelství. Přístup k závodu bývá velmi individuální, ale všeobecně platí, že atlet běží buď pomalejším, ale stejnoměrným tempem s minimem přestávek na spánek, převlékání, ošetřování puchýřů apod., nebo mu vyhovuje spíš rychlejší či nepravidelné tempo, ale víc spánku a občas nějaká ta masáž. Musí vždy vědět, kdy je běh ještě efektivní a kdy už je lepší zařadit přestávku, protože nejen pauzou, ale také příliš pomalým během ztrácí oproti rychlejším soupeřům. Vícedenní závod je prakticky nepřetržitým hledáním optimálního řešení aktuální situace.

Také druidové mají cit pro své tělo a zdravý životní styl. Dlouhověkost, soulad s přírodou, bylinky, posvátné putování - to vše je parketa dnešních druidů. Chodíme do lesa, léčíme stromy a ony léčí nás. Nikdo nemládne. Je potřeba rozvíjet také neběžecké praktiky, případně se k běhu vracet na jiné, na meditativní úrovni.


SLUNCE
Isleen

Mocné slunce,
Tvůj žár spaluje naše touhy...
...naši bolest...
...naše sny.
Tělo proměňuješ v prach.

Zůstává jen světlo...

Na Tvých paprscích
duše zazpívá oslavnou píseň
a zatančí tanec svobody.

ZPĚT NA HLAVNÍ STRÁNKU