Foto zaslal Lugar

7. NASAVRKY

Lugar a Banshee pořádají s přáteli v Nasavrkách celou řadu akcí pro veřejnost. Zde je jedna z nich:


LUGAR: OSLAVA KELTSKÉHO SVÁTKU

V sobotu jsme v Nasavrkách oslavili další Imbolc. Letos jsem se rozhodl obohatit svátek malým výletem pod nedaleké keltské oppidum v Českých Lhoticích. Místo se tématicky hodí k této příležitosti naprosto dokonale. Pojal jsem to jako sestup do podvědomí za poznáním vlastních emocí a práce s nimi. Sestupovali jsme lesem do údolí Chrudimky, kolem bezejmenného potoka. A zastavili se u dvou studánek, z nichž jedna přímo nese název Studánka Brigit. Naše cesta končila v místech, kde se potok vlévá do Chrudimky a kde se nachází malý vodopád.
Uprostřed potoka pod vodopádem se nachází energetický bod. Na pravý břeh jsem položil misku s vodou a na levém rozdělal oheň. Pak jsem přivolal Bohyni Brigit pozdravil a uctil a dal každému členu Kmene prostor, aby udělal to samé.
Slaměný Brigitin kříž vhozený do Chrudimky odnášený proudem, byl symbolickou věštbou pro tento rok. Následoval návrat na Skanzen. Kde jsme se očistili koupelí v zamrzlém lomu. V naší přírodní Svatyni jsem provedl imbolcový rituál, vykřesal oheň a do plamenů předal dary Bohům. Všichni jsme si to moc užili.
Termín, ač podivný byl určen okolnostmi a Bohy, jeho význam mi zůstal skrytý. Ale několik členů kmene se shodlo, že ví proč to mělo být v tento den. Těšíme se na oslavu Rovnodennosti, kdy opět rozšíříme řady členů Kmene a snad bude tepleji, abychom mohli zůstat i na noc.

Tumultus.gallicus@seznam.cz
ZPĚT NA HLAVNÍ STRÁNKU