Ogmos: Rodina


9. UČENÍ DRUIDŮ

Posvátný háj a posvátný kruh využíváme k praktikování. Ale nejen to. Můžeme zde studovat přírodu z pohledu druidů, psát poezii, tvořit mandaly, vyřezávat nápisy v oghamu, zdobit své druidské hole, zabývat se magií a šamanismem, provádět meditace, vizualizace, fyzická cvičení zaměřená na práci s energií.

Večer u ohně sledujeme hvězdy a souhvězdí, věnujeme se různým druhům věštby, kontaktujeme neviditelné bytosti, komunikujeme s bohy a vyprávíme magické příběhy. Během dne můžeme přímo v posvátném kruhu studovat druidské učení a doplňkovou literaturu, vyrábět si vlastní rituální pomůcky a votivní předměty. Cesta druidů je převážně aktivní činnost.

Učení druidů tvoří ucelený systém, do kterého pronikneme až v pokročilejších fázích výcviku. Dobrá zpráva je, že už jednotlivé stupně - bardů, ovatů a druidů - tvoří určité, specificky zaměřené celky. Ty na sebe volně navazují a postupují od jednoduchých témat ke složitějším. Student se řídí studijními texty a radami mentora. Získává zkušenost s cestou druidů a současně se před ním postupně otvírá cesta jeho vlastní.

Britové tento typ studia nazývají "školou mystérií", a dá se říct, že jeho obsah přesahuje oblasti, které většina z nás považuje vysloveně za druidské.

Česká verze studia OBOD
info a přihlášky: jkarpiskova@volny.czOGMOS: I PROTO MILUJI

Vidím hejno much,
kterak se tetelí kolem.
Létají si tak volně.
I proto miluji vzduch.

Vidím hořet pochodeň,
jak pomalu tráví smolnou větev.
Plápolá si tak volně.
I proto miluji oheň.

Vidím rybu v proudu,
stojící v tůni pod jízkem.
Plave si tak volně.
I proto miluji vodu.

Vidím jít dívku po mezi,
má nádhernou kytku ve vlasech.
Kráčí si tak volně.
I proto miluji matku zemi.
ZPĚT NA HLAVNÍ STRÁNKU