Jasmína: Přítel z jihu

5. RITUÁLY POŽEHNÁNÍ

Tyto rituály jsou vhodné pro druidského mága na úrovni začátečníka. To neznamená, že nemají svou sílu a účinnost. Spíš naopak. Mohu uvést následující osobní zkušenost:

Asi před deseti lety jsme prováděli rituál požehnání poustevny. Jednalo se o starou budovu se zahradou uprostřed lesů, kterou jsme v dešti během rituálu devětkrát obcházeli, pronášeli požehnání a hráli na hudební nástroje. Následující den se stal zázrak. Počasí se vyjasnilo a v okolí se objevilo tolik hub, kolik jich tam nebylo nikdy předtím, ani potom.KELTŠTÍ DRACI

Keltský drak je bytost spojující jiný svět s reálným světem. Je to především silný symbol. Podle druidského učení máme čtyři keltské draky - zemního, vodního, vzdušného a ohnivého, které můžeme spojovat s hlavními směry a s odpovídajícími živly. Se symbolem keltského draka můžeme pracovat jak venku v přírodě, tak v místnosti uprostřed města, kde by bylo z hlediska energie naprosto neadekvátní pracovat s posvátným hájkem. Naopak praktikování v dračím doupěti nám na tomto místě může přinést spoustu tvořivé inspirace a energie.Aktuální informace: jkarpiskova@volny.czJASMÍNA:
NEVIDITELNÁ

Celá je v zeleném
na hlavě čelenku,
hnědé vlasy na zem,
třpytí se na dálku.
Skrývá se v podzemí,
ukrytá pod listy,
v bláhovém domnění,
uniká u cesty.


ZPĚT NA HLAVNÍ STRÁNKU