8. NA CO SE PTÁTE?

Kurz OBOD, stejně jako CESTA STROMŮ, obsahuje řadu DOPLŇKOVÝCH lekcí. Tyto lekce nejsou méně důležité než lekce číslované. Někdy jsou dokonce hlavním studijním materiálem daného stupně. Příkladem může být KOLO ROKU na stupni bardů nebo OGHAM na stupni ovatů. Lekce nejsou zařazeny do číslované řady, protože tvoří samostatnou řadu nebo téma, které je lépe řadit jako samostatný celek. O práci s doplňkovými lekcemi by měl student zasílat studijní přehledy jako o normálních lekcích.

U CESTY STROMŮ se doplňkové lekce týkají stromů, keřů nebo rostlin, které jsou alternativou ke stromu, který byl vybrán jako první. Nemusí tak být u všech oghamistů. Různé prameny uvádějí různé stromy a některé prameny mohou upřednostňovat právě ty, které jsou uvedeny v doplňkových lekcích.

U studia OBOD je režim na stupni bardů relativně volný. Tento stupeň je považován za začátečnický a je ponecháno na studentovi, co si z něho odnese. Spolupráce s mentorem není povinná. Stačí na konci stupně vypracovat souhrnný přehled o práci na stupni bardů.

Na stupni ovatů má student více povinností. Pokud chce stupeň úspěšně dokončit, případně pokračovat dál, je potřeba aby byl v kontaktu s mentorem a informoval ho o své práci s kurzem. Na konci stupně kromě závěrečného studijního přehledu vypracovává vlastní projekt, kde má možnost uplatnit to, co se při druidském výcviku dosud naučil.Arianrhod: Aura růženínu


Další mandaly:

Perda: Modravský menhir

ZPĚT NA HLAVNÍ STRÁNKU